Hoppa till sidans innehåll

Övergångar


Observera att detta är övergångar som är HELT klara dvs övergångar där både övergångshandling samt betalning inkommit till StDF. Denna lista kan dock innehålla fel och bör verifieras med StDF´s SK om något är oklart.
    2020-09-22
KLUBB NYA SPELARE              FÖRLORADE
     
AC DC Robert Axelsson, Sthlm Dart Fight  
  Marie Christensen, Sthlm Bullseye  
  Åsa Kulàn, Rockhangers  
  Ellinor Larsson, La Gamba  
  Amanda Ross-Langley, Sthlm Bullseye  
     
BACKEN Marie Åström, Mitt i DC Niklas Almroth, Solna AIK
    Magnus Eriksson, Solna AIK
    Lars Jansson, Solna AIK
    John Vesterlund, Solna AIK
    Alexandra Vilén, Järfälla
    Anna-Lena Vilén, Järfälla
     
BATALJ   Stefan Appelbo, East Enders
    Tommy Brage, East Enders
    Monica Fredriksson, East Enders
    Niklas Jansson, East Enders
    Joachim Johansson, East Enders
    Mikael Loholm, East Enders
    Christer Olsén, East Enders
    Stefan Sundberg, East Enders
    Patrik Åbrink, East Enders
     
BELKIN POWER Viktor Tingström, SpikKastarna  
     
BRAMGLAJ Staffan Flink, Steel Tons  
  Morgan Maxe, Steel Tons  
     
BRANDBERGEN Mikael Carlsson, VHS  
  Peter Cronström, VHS  
  Ola de Besche, VHS  
  Torbjörn Höjer, VHS  
  Johan Jönsson, VHS  
  Mattias Lindblad, VHS  
     
BÅLSTA Leif Eriksson, Picasso  
  Tommy Larsson, Järfälla  
  Janne Orest, Picasso  
  Lars Älgekrans, MAD  
     
DARTANJANG Joachim Tholf, Engelen  
     
DVAI nedlagt  
     
EAST ENDERS Stefan Appelbo, Batalj  
  Tommy Brage, Batalj  
  Monica Fredriksson, Batalj  
  Niklas Jansson, Batalj  
  Tommy Jin, Solna AIK  
  Joachim Johansson, Batalj  
  Mikael Loholm, Batalj  
  Christer Olsén, Batalj  
  Patrik Skarnäs, Solna AIK  
  Elvis Smajic, Solna AIK  
  Stefan Sundberg, Batalj  
  Victor Sundberg, Sthlm Bullseye  
  Patrik Åbrink, Batalj  
     
ENGELEN   Ingela Nybro, Rockhangers
    Mikael Nybro, Rockhangers
    Joachim Tholf, Dartanjang
     
FASTER ANNAS inget lag i år. Benjamin Helén, Solna AIK
     
JÄRFÄLLA Petri Markkanen, Picasso Tommy Larsson, Bålsta
  Mikael Thålin, Solna AIK  
  Alexandra Vilén, Backen  
  Anna-Lena Vilén, Backen  
     
LA GAMBA   Christian Johansson, Steel Tons
    Ellinor Larsson, AC DC
     
MITT I DC Kevin Doets, Sweden Capital Nichapan Ekner, Pullorna
  Lars Sandblom, Sweden Capital Marie Åström, Backen
     
MÄRSTA/ARLANDA   Anne Hirvonen, Väsby
    Carina Koskela, Väsby
    Sandra Levin Tano, Väsby
    Camilla Ström, Väsby
    Lars Älgekrans, Bålsta
     
NACKA/WERMDÖ  Andreas Bärlund, Steel Tons  
     
NORRTELJE Anton Karlsson, Solna AIK  
     
OILERS   Alexander Hanna, Steel Tons
    Mats Johnstone, Steel Tons
     
PICASSO   Leif Eriksson, Bålsta
    Janne Orest, Bålsta
    Petri Markkanen, Järfälla
     
PULLORNA Nichapan Ekner, Mitt i DC  
     
ROCKHANGERS Ingela Nybro, Engelen  Åsa Kulàn, AC DC
  Mikael Nybro, Engelen  
     
SOLNA AIK Niklas Almroth, Backen Tommy Jin, East Enders
  Magnus Eriksson, Backen Anton Karlsson, Norrtelje
  Benjamin Helén, Faster Annas Patrik Skarnäs, East Enders
  Lars Jansson, Backen Elvis Smajic, East Enders
  Martin Ross-Langley, Sthlm Bullseye Mikael Thålin, Järfälla
  John Vesterlund, Backen  
     
SPIKKASTARNA Helene Sundelin, Sthlm Bullseye  Viktor Tingström, Belkin Power
     
S.S.D.C. Mats Andersson, Steel Tons  
     
STEEL TONS Alexander Hanna, Oilers Mats Andersson, SSDC
  Christian Johansson, La Gamba Andreas Bärlund, NWD
  Mats Johnstone, Oilers Staffan Flink, Bramglaj
  Kenneth Lundberg, Sthlm Dart Fight Reine Jakobsson, Sthlm Dart Fight
  Robert Olsson, Ösmo Morgan Maxe, Bramglaj
     
STHLM BULLSEYE   Marie Christensen, AC DC
    Amanda Ross-Langley, AC DC
    Martin Ross-Langley, Solna AIK
    Victor Sundberg, East Enders
    Helene Sundelin, SpikKastarna
     
STHLM DARTFIGHT Reine Jekobsson, Steel Tons Robert Axelsson, AC DC
    Kenneth Lundberg,Steel Tons
     
STRIX inget lag i år  
     
SWEDEN CAPITAL  Ellionora Isaksson, Svartbäcken Kevin Doets, Mitt i DC
    Lars Sandblom, Mitt i DC
     
TTVH   Ljubisa Demic, VHS
    Zeljko Ljuboie, Tyresö
    Jan Sundberg, Ösmo
     
TYRESÖ Christian Elfström, VHS  
  Zeljko Ljuboie,TTVH  
     
VH SPORTBAR Ljubisa Demic, TTVH Mikael Carlsson, Brandbergen
  Malin Pettersson, Ösmo Peter Cronström, Brandbergen
  Maria Östlund, Ösmo Ola de Besche, Brandbergen
    Christian Elfström, Tyresö
    Torbjörn Höjer, Brandbergen
    Johan Jönsson, Brandbergen
    Mattias Lindblad, Brandbergen
     
VÄSBY Anne Hirvonen, MAD  
  Carina Koskela, MAD  
  Sandra Levin Tano, MAD  
  Camilla Ström, MAD  
     
ÖSMO Jan Sundberg, TTVH Robert Olsson, Steel Tons
   
  Malin Pettersson, VH Sportbar
    Maria Östlund, VH Sportbar

              

 

                                                

 

Uppdaterad: 17 SEP 2018 10:53 Skribent: Seriekommittén
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Stockholms Dartförbund
Krossgatan 25
162 50 Vällingby

Kontakt:
Tel: 0708790872
E-post: This is a mailto link

Se all info