Hoppa till sidans innehåll

Övergångar


Observera att detta är övergångar som är HELT klara dvs övergångar där både övergångshandling samt betalning inkommit till StDF. Denna lista kan dock innehålla fel och bör verifieras med StDF´s SK om något är oklart.
     2017-10-11
     
KLUBB NYA SPELARE FÖRLORADE
     
AIRBAG lägger ner  
     
BACKEN Agneta Boman, Steel Tons Stefan Appelbo, Batalj
  Mia Hedström, BBDC Annica Bernergård, Solna AIK
  John Westerlund, Sola DC Tommy Brage, Batalj
    Monica Fredriksson, Batalj
    Anita Granbäck, Batalj
    Lars Jansson, Järfälla
    Niklas Jansson, Batalj
    Leif Korhonen, Batalj
    Mikael Loholm, Batalj
    Daniel Nelson-Tomisic, Batalj
    Alexandra Vilén, Järfälla
    Anna-Lena Vilén, Järfälla
     
BATALJ Stefan Appelbo, Backen  
  Tommy Brage, Backen  
  Monica Fredriksson, Backen  
  Anita Granbäck, Backen  
  Niklas Jansson, Backen  
  Leif Korhonen, Backen  
  Mikael Loholm, Backen  
  Daniel Nelson-Tomisic, Backen  
     
BELKIN POWER Jonas Fredriksson, SpikKastarna Tommy Jonsén, Mjölner 
  Magnus Åkerlund, Tyresö  
     
BRAMGLAJ Robert Södervall, Steel Tons Lars Hanson, Solna AIK
    Åsa Holmberg, Solna AIK
    Tommy Lindström, Steel Tons
     
BRANDBERGEN   Conny Larsson, Ösmo
     
BÅLSTA Bo Jansson, PKP Mia Hedström, Backen
  Björn Lejon, Runby  
     
DARTANJANG Micael Almgren, Västertorp  
  Nils Rudwall, Västertorp  
     
DARTBITEN Sören Mellstrand, Faster Annas  
     
DRAGONS lägger ner  
     
DVAI Micael Sjöbeck, La Gamba  
     
     
     
ENGELEN   Nils Magnus Eriksson, Steel Tons
    Ronnie Forsman, Mitt i DC
    Helena Hedman, OBDT
    Magnus Hildén, OBDT
    Stefan Jonsson, Steel Tons
    Stellan Lindholm, Steel Tons
    Kenth Österberg, Etanol
     
ETANOL Christer Karlsson, Tombraider Hans Andersson, DK Pilo
  Leif Säkkinen, DK Pilo Anita Isteri, TYO DC
  Kenth Österberg, Engelen Anita Isteri, TYO DC
    Jouni Kekkonen, TYO DC
     
FASTER ANNAS   Torbjörn Jansson, Steel Tons
    Sören Mellstand, Dartbiten
     
FRÄMLINGSLEGIONEN Fredrik Bild, TYO DC  
  Kristian Hamilton, TYO DC   
  Peter Nilsson, TYO DC  
  Leif Olofsson, Tombraider  
     
GRÖNA LYKTAN   David Nyström, Norrtelje
     
HAMMARBY Denny Johansson, Kallhäll  
  Tomas Rastemo, Kallhäll  
     
JÄRFÄLLA Lars Jansson, Backen  Denny Johansson, Hammarby
(f.d. Kallhäll) Alexandra Vilén, Backen  Tomas Rastemo, Hammarby
  Anna-Lena Vilén, Backen   
     
LA GAMBA   Micael Sjöbeck, DVAI
     
MAMMAS POJKAR   Bo Jakobsson, SDS
    Håkan Nilsson, SDS
    Anders Nygren, SDS
    Patrik Springare, SDS
    Staffan Svensson, SDS
     
MITT I DC Ronnie Forsman, Engelen  
  Joacim Jonasson, Steel Tons  
  Martin Kask, TTVH  
     
MJÖLNER  Tommy Jonsén, Belkin Power  Leif Dunér, Rockhangers
     
M/S BIRGER JARL Maud Jansson, Steel Tons Thomas Eriksson, Svedmyra
  Ami Levin, MAD  
     
MÄRSTA A.D.   Ami Levin, M/S Birger Jarl
    Anette Tillbom, SpikKastarna
     
NORRTELJE David Nyström, Gröna Lyktan Gunnar Hilmersson, Hallstavik
    Gustav Wahlgren, Hallstavik
     
NWD Mikael Kortesalmi, Steel Tons  
  Toni Rolff, Steel Tons  
     
NYNÄSHAMN Malin Karlström, TTVH  
  Christer Söderström, Ösmo  
     
OASEN   Ulf Samuelsson, Steel Tons
     
OBDT Helena Hedman, Engelen  
  Magnus Hildén, Engelen  
  Elsely Johnsson, Tyresö  
     
OILERS Roger Bornholm, Mammas Pojkar  
     
DK PILO Hans Andersson, Etanol Joakim Paasila, TYO DC
  Fredrik Bäckström, Etanol Leif Säkkinen, Etanol
  Jennie Voittionen, TYO DC  
     
PKP   Bo Jansson, Bålsta
     
PULLORNA   Gunilla Gillver, Steel Tons
     
ROCKHANGERS Leif Dunér, Mjölner Daniel Larsson, Ösmo
     
RUNBY   Björn Lejon, Bålsta
     
SOLNA AIK Annica Bernergård, Backen  Stefan Ekström, Tyresö
  Lars Hanson, Bramglaj  Mattias Holm, SpikKastarna
  Åsa Holmberg, Bramglaj  Stefan Johansson, Tyresö
    Patrik Kuska, SSDC
    Hannes Lundström, Tyresö
    Johan Ramberg, Tyresö
     
SPIKKASTARNA Mattias Holm,  Solna AIK Jonas Fredriksson, Belkin Power
  Anette Tillbom, MAD Anna Hermansson, Varberg
    Jan-Erik Hermansson, Varberg
     
SSDC Philip Blenk, Team Basil DC  
  Patrik Kuska, Solna AIK  
     
STEEL TONS Nils Magnus Eriksson, Engelen Agneta Boman, Backen
  Gunilla Gillver, Pullorna Maud Jansson, M/S Birger Jarl
  Torbjörn Jansson, Faster Annas Joacim Jonasson, Mitt i DC
  Stefan Jonsson, Engelen Mikael Kortesalmi, NWD
  Stellan Lindholm, Engelen Toni Rolff, NWD
  Tommy Lindström, Bramglaj Robert Södervall, Bramglaj
  Anki Nilsson, Stollarne  
  Ulf Samuelsson, Oasen  
  Andreas Ström, Time Out  
     
STOLLARNE Per Skanne, Flights Dalby Anki Nilsson, Steel Tons
    Linda Odén, Donald Dart
     
SVEDMYRA Magnus Brolin, Västertorp  
  Thomas Eriksson, M/S Birger Jarl  
  Teodor Olsson, Västertorp  
  Stefan Söderström, Västertorp  
     
SÅGARNA lägger ner  
     
SÖDRA DART SÄLLS. Bo Jakobsson, Mammas Pojkar  
(SDS) Håkan Nilsson, Mammas Pojkar  
  Anders Nygren, Mammas Pojkar  
  Patrik Springare, Mammas Pojkar  
  Staffan Svensson, Mammas Pojkar  
     
TIME OUT   Andreas Ström, Steel Tons
     
TOMBRAIDER   Christer Karlsson, Etanol
    Leif Olofsson, Främlingsleg.
     
TTVH   Leif Frykengård, VH Sportbar
    Pontus Guldestam, Ösmo
    Malin Karlström, Nynäshamn
    Martin Kask, Mitt i DC
    Ove Otter, VH Sportbar
    Jan Sundberg, Ösmo
    Linda Wilhelmsson, Ösmo
    Daniel Zysk, Ösmo
    Peter Zysk, Ösmo
     
TYO DC Anita Isteri, Etanol  Fredrik Bild, Främlingsleg.
  Jouni Kekkonen, Etanol Kristian Hamilton, Främlingsleg.
  Stefan Olsson, Västertorp Peter Nilsson, Främlingsleg. 
  Joakim Paasila, DK Pilo Jennie Voittonen, DK Pilo
     
TYRESÖ Stefan Ekström, Solna AIK Elsely Johnsson, OBDT
  Stefan Johansson, Solna AIK Magnus Åkerlund, Belkin Power
  Hannes Lundström, Solna AIK   
  Johan Ramberg, Solna AIK  
     
VH SPORTBAR Leif Frykengård, TTVH Sergio Rocha, Ösmo
  Ove Otter, TTVH  
     
VÄSTERTORP    Micael Almgren, Dartanjang
    Magnus Brolin, Svedmyra
    Stefan Olsson, TYO DC
    Teodor Olsson, Svedmyra
    Nils Rudwall, Dartanjang
    Stefan Söderström, Svedmyra
     
ÖSMO Pontus Guldestam, TTVH Christer Söderström, Nynäshamn
  Conny Larsson, Brandbergen  
  Daniel Larsson, Rockhangers  
  Sergio Rocha,  VH Sportbar  
  Jan Sundberg, TTVH  
  Linda Wilhelmsson, TTVH  
  Daniel Zysk, TTVH  
  Peter Zysk, TTVH   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

 

 

Bo Johansson, Tyresö

Uppdaterad: 2017-10-11 08:28
Skribent: Seriekommittén
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Stockholms Dartförbund
Tegnergatan 31
111 61 Stockholm

Besöksadress:
Tegnergatan 31
111 61 Stockholm

Kontakt:
Tel: +46 8-791 98 65
Fax: +46 8-791 98 66
E-post: This is a mailto link

Se all info