Hoppa till sidans innehåll

Historik DM


2015

Herr Singel: 1. Daniel Larsson. 2. Peter Sajwani. 3-4. Veine Hagen, Edwin Torbjörnsson

Dam Singel: 1. Paulina Söderström. 2. Liz Lindh. 3-4. Pia Airisniemi. Anetté Tillbom

Herr Dubbel: 1. Daniel Larsson/Peter Wahlsten. 2. Peter Sajwani/Theodor Fredriksson. 3-4. Jan-Erik Hermansson/Mika Vaittinen, Andrée Bomander/Richard Hagel

Dam Dubbel: 1. Kristin Bomander/Maud Jansson. 2. Jaqueline Alpvik/Paulina Söderström. 3-4. Anna-Karin Mannerstål/Gunilla Dredriksson, Malin Karlström/Susianne Hägvall

Junior Singel Pojkar: 1. Viktor Tingström. 2. Adrian Kuhl, 3-4. Mattias Flodin, Joakim Skilberg

Juniot Singel Flickor: 1. Jaqueline Alpvik. 2. Laila Rotmark. 3. Linn Karlström.

U25: 1. Martin Kask. 2. Simon Skilberg. 3. Jesper Voittonen

Mixed Dubbel: 1. Paulina Söderström/Peter Sajwani. 2. Linda Odén/Daniel Larsson. 3-4. Jennie Voittonen/Veine Hagen, Katrin Lainpelto/Peter Wahlsten

Lag Herrar: 1. Belkin Power DC (Edwin Torbjörnsson, Kim Engström, Oskar Lukasiak). 2. TTVH (Daniel Nordborg, Hans Pettersson, Ronnie Lund). 3-4. SteelTons (Johan Engström/Peter Sajwani/Sebastian Caris), BRAMGLAJ (Konrad Hyltén, Stefan Olsson, Torbjörn Jansson)

Lag Damer: 1. SteelTons (Anna-Karin Mannerstål, Maud Jansson/Paulina Söderström). 2. Etanol (Nina Kauhava/Pia Aisisniemi, Sirkka Lindblad). 3-4. OBDT (Kina Nyberg, Lena Wåger, Maggan Telkert), Spikkastarna (Anette Richardson, Helen Borg, Helene Sundelin)

Old Timers Herrar: 1. Jan Lisell. 2. Lars Andersson. 3-4. Jim Björk, Stefan Ågren.

Old Timers Damer: 1. Maud Jansson. 2. Gunilla Fredriksson. 3-4. Eva Carlson, Anette Richardson

 

2014:

Herrsingel: 1. Magnus Caris, 2. Johan Engström, 3-4. Oskar Lukasiak, Edwin Torbjörnsson

Damsingel: 1. Gunilla Fredriksson, 2. Maud Jansson, 3-4. Kristin Bomander, Sarah Rosén

Herrdubbel: 1. Peter Sajwani/Veine Hagen, 2. Magnus Caris/Markus Korhonen, 3-4. Johan Engström/Martin Koverhult, Edwin Torbjörnsson/Oskar Lukasiak

Damdubbel: 1. Kristin Bomander/Maud Jansson, 2. Anna-Karin Mannerstål/Gunilla Fredriksson, 3-4. Paulina Söderström/Sarah Rosén, Helena Vesterlund/Katrin Lainpelto

Juniorsingel Pojkar: 1. Oskar Lövgren-Lainpelto, 2. Mattias Flodin, 3-4. Viktor Tingström, Jesper Voittonen

Juniorsingel Flickor: Ingen klass

Mixedddubbel: 1. Kristin Bomander/Andrée Bomander, 2. Katrin Lainpelto/Peter Wahlsten, 3-4. Jennie Voittonen/Peter Sajwani, Helen Borg/Jonas Fredriksson

 

2013:

Herrsingel: 1. Johan Engström, 2. Jeffrey de Graaf, 3-4. Kenneth Högwall, Edwin Torbjörnsson

Damsingel: 1. Jaqueline Alpvik, 2. Sarah Rosén, 3-4. Linda Odén, Maud Jansson

Juniorsingel Pojkar: 1. Viktor Tingström, 2. Mattias Flodin, 3-4. Jesper Voittonen, Sebastian Caris

Juniorsingel Flickor: 1. Jaqueline Alpvik, 2. My Larsson

OT Herrar: 1. Andrée Bomander, 2. Veikko Holmqvist, 3-4. Veine Hagen, Stig Kvarnehag

OT Damer: 1. Gunilla Fredriksson, 2. Anna-Karin Mannerstål, 3-4. Agneta Liljegren/Pia Airisniemi

Herrdubbel: 1. Kenneth Högwall/Marcus Elffors, 2. Jeffrey de Graaf/Peter Wahlsten, 3-4. Jonas Fredriksson/Veine Hagen, Stig Kvarnehag/Vladan Milovanovic

Damdubbel: 1. Kristin Bomander/Maud Jansson, 2. Emelie Lindell/Sarah Rosén, 3-4. Ami Skog/Katrin Lainpelto, Jaqueline Alpvik/My Larsson

U21: 1. Joacim Sjöbeck 2. Sarah Rosén 3. Christian Bernergård

Mixeddubbel: 1. Linda Odén/Veine Hagen 2. Viveka Träff/Veikko Holmqvist 3-4. Sarah Rosén/Jeffrey de Graaf, Hanna Smedmark/Martin Jangeborn

 

2012:

Herrsingel: 1. Peter Sajwani, 2. Kenneth Högwall, 3-4. Oskar Lukasiak, Edwin Torbjörnsson

Damsingel: 1. Maud Jansson, 2. Kristin Bomander, 3-4. Linda Odén, Sarah Rosén,

Herrdubbel: 1. Peter Sajwani/Ulf Hausenkamp, 2. Edwin Torbjörnsson/Tommy Söderström, 3-4. Marcus Elffors/Peter Wahlsten, Martin Koverhult/Andrée Bomander

Damdubbel: 1. Tanja Hyttinen/Eva Carlson, 2. Sarah Rosén/My Larsson, 3-4. Mia Rosén/Anna-Karin Mannerstål, Sofia Roshamn/Helena Vesterlund

OT Herrar: 1. Veikko Holmqvist, 2. Gert Nordling, 3-4. Mats Andersson, Jari Tuunanen

OT Damer: 1. Susianne Hägvall, 2. Eva Carlson, 3-4. Eva Carlson, Susanne Sundquist

Juniorsingel Pojkar: 1. Freddie Blomstrand, 2. Viktor Tingström, 3-4. Mathias Flodin, Alexander Sjöholm

Juniorsingel Flickor: 1. Sarah Rosén, 2. My Larsson, 3-4. Jaqueline Alpvik, Elin Forsman

Mixeddubbel: 1. Sarah Rosén/Peter Wahlsten, 2. Åsa Schönthal/Håkan Plars, 3-4. Camilla Svensson Sivenius/Pär Ek, Susianne Hägvall/Torbjörn Åhlén

 

2011:

Herrsingel: 1. Magnus Caris, 2. Torbjörn Dahlgren, 3-4. Niklas Olsson och Jocke Tholf

Damsingel: 1. Kristin Bomander, 2. Maud Jansson, 3-4. Viveka Träff, Paulina Söderström,

Mixeddubbel: 1. Ellinor Niklasson/Peter Sajwani, 2. Pernilla Brodin/Oskar Lukasiak, 3-4. Anna-Karin Mannerstål/Håkan Jansson, och Zaida Andersson/Kim Engström

Herrdubbel: 1. Peter Wahlsten/Peter Sajwani, 2. Daniel von Essen/Robert Goth, 3-4. Cayen de Klonia/Peter Eriksson, Marcus Elffors/Oskar Lukasiak

 

2010:

Herrsingel: 1. Johan Engström, 2. Marcus Elffors, 3-4. Magnus Caris, Pär Riihonen

Damsingel: 1. Maud Jansson, 2. Kristin Bomander, 3-4. Grethel Glasö, Pernilla Brodin

OT Herrar: 1. Pär Ek, 2. Jörgen Algård, 3-4. Gert Nordling, Rolf Rosenvik

OT Damer: 1. Kristin Bomander, 2. Viveka Träff, 3-4. Helen Borg, Tina Laine

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Markus Korhonen, 2. Martin Koverhult/Veikko Holmqvist, 3-4. Owe Breinordh/Niklas Bergström, Johan Engström/Pär Ek

Damdubbel: 1. Maud Jansson/Viveka Träff, 2. Carina Sahlberg/Hannele Varis, 3-4. Charlotta Olausson/Paulina Söderström, Angeli Holmberg/Ellinor Niklasson

Juniorsingel Pojkar: 1. Edwin Torbjörnsson, 2. Simon Caris, 3-4. Theodor Nagelkerke, Dennis Eirand

Juniorsingel Flickor: 1. Sarah Rosén, 2. Sandra Pettersson

Mixeddubbel: 1. Grethel Glasö/Johan Engström, 2. Kristin Bomander/Andrée Bomander, 3-4. Pia Airisniemi/Leif Säkkinen, Maud Jansson/Marcus Elffors

Lag Herrar: 1. Belkin (Robert Goth, Peter Sajwani, Kim Engström), 2. Bro (Oskar Lukasiak, Konrad Hyltén, Tobias Lundblad, 3-4. SteelTons, Oilers

 

2009:

Herrsingel: 1. Magnus Caris, 2. Oskar Lukasiak 3-4. Kim Engström och Jocke Öberg

Damsingel: 1. Viveka Träff 2. Kristin Bomander, 3-4. Maud Jansson och Pia Airisniemi

HD : 1. Magnus Caris/Markus Korhonen, 2. Dennis Lidström/Kenneth Högwall, 3-4. Oskar Lukasiak/Tommy Pilblad och Alle Bomander/Johan Engström

DD: 1. Anette Richardson/Paulina Söderström, 2. Kajsa-Lena Fredriksson/Gunilla Lindström, 3-4. Kristin Bomander/Angelica Åhman, Maud Jansson/Pernilla Brodin

MD: 1. Pernilla Brodin/Oskar Lukasiak, 2. Gunilla Lindström/Mats Tingström, 3-4. Kajsa-Lena Fredriksson/Jonas Karström och My Larsson/Andreas Bärlund

Lag-Herrar:, 1. SSDC lag 2 (Tommy Pilblad, Oskar Lukasiak, Markus Korhonen), 2. SteelTons lag 1 (Magnus Caris, Dennis Lidström och Örjan Thomson), 3-4. Spikkastarna, Belkin Power

Lag-Damer: 1. No Name (Karin Fridlund, Angeli Holmberg, Kristin Bomander), 2. Oasen (Nicolina Borg, Sara Larsson, Mari Larsson), 3-4. Backen och SteelTons lag 2

OT Herrar: 1. Veikko Holmqvist, 2 Anders Åhman, 3-4. Lars-Erik Ståhl, Jörgen Eklund

OT Damer: 1. Helen Borg, 2. Angelica Åhman, 3-4 Eva Carlson, Lotta Sandliden

 

2008:

Herrsingel: 1. Oskar Lukasiak 2. Magnus Caris 3-4. Johan Engström, Tomas Caris

Damsingel: 1. Anette Richardson 2. Kristin Bomander 3-4. Linda Odén, Pernilla Brodin

Junorsingel pojkar: 1. Oskar Lukasiak 2. Edwin Torbjörnsson 3-4. Simon Caris, Joacim Sjöbeck

Juniorsingel flickor: 1. Linda Odén 2. Ellenor Larsson 3-4. My Larsson, Johanna Pettersson

OT-Damer: 1. Eva Carlson 2. Esse Wegefors 3. Helena Hedman

OT-Herrar: 1. Andrée Bomander 2. Håkan Wiik 3-4. Hans Johnsson och Weine Ekström

Herrdubbel: 1. Dennis Lidström/Robert Goth 2. Andrée Bomander/Johan Engström 3-4, Johnny Pihl/Konrad Hyltén och Magnus Caris/Markus Korhonen

Damdubbel: 1. Margareta Hägglund/Lotta Eklund 2. Johanna Ehn/Pernilla Brodin 3-4. Grethel Glasö/Karin Fridlund, Maud Jansson/Paulina Söderström

Amatörsingel med handikappsystem: 1. Stefan Ågren - TYO/SH 2. Åke Holm - Bro 3-4. Richard Hagel - SSDC och Anders Lindh - Huvudsta

Amatördubbel med handikappsystem: 1 Anders Lijsing/Marcus Elffors 2 Mikko Karjalainen/Mikael Andersson 3-4 Per Bexelius/Jonathan Bexelius. Peter Wahlsten/Richard Hagel

Mixeddubbel: 1. Pernilla Brodin/Oskar Lukasiak 2. Zaida Andersson/Kenneth Högwall 3-4. Karin Fridlund/Jörgen Tidell, Grethel Glasö/John Westerlund

 

2007:

Herrsingel: 1. Håkan Jansson. 2. Veikko Holmqvist. 3-4. Magnus Caris, Tobbe Dahlgren.

Damsingel: 1. Maud Jansson 2. Emelie Lindell. 3-4. Grethel Glasö, Pernilla Brodin.

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Markus Korhonen. 2. Jimmy Wikström/Stesse Dahlgren.

Damdubbel: 1. Maud Jansson/Linda Odén. 2. Åsa Lindgren/Helene Sundelin.

Mixeddubbel: 1. Kristin & Alle Bomander. 2. Emelie Lindell/Kenneth Högwall.

Oldtimer: 1. Jouni Mäntylä. 2. Weine Ekström.

Juniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Edwin Torbjörnsson.

Lag Herrar: 1. SteelTons. 2. Huvudsta. 3-4. Spikkastarna, Engelen.

Lag Damer: 1. SteelTons. 2. Huvudsta. 3-4. Huvudsta 2, Nynäshamn.

 

2006:

Herrsingel: 1. Sven-Erik Lundberg. 2. Roland Lenngren. 3-4. Tony Edström, Ulf Hausenkamp.

Damsingel: 1. Linda Odén. 2. Karin Fridlund. 3-4. Maud Jansson, Lotta Eklund.

Herrdubbel: 1. Johan Engström/Kenneth Högwall . 2. Mike Sjögren/Veikko Holmqvist.

Damdubbel: 1. Maud Jansson/Linda Odén. 2.Nina Sandelin/Kristin Bomander.

Mixeddubbel: 1. Helen Borg/Veikko Holmqvist. 2. Lotta Eklund/Johan Engström.

Oldtimer: 1. Gert Nordling. 2. Weine Ekström.

Pojkjuniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Oscar Nilsson.

Flickjuniorsingel: 1. Linda Odén. 2. Emelie Lindell.

Lag Herrar: 1. Engelen. 2. Huvudsta. 3-4. Spikkastarna, SSDC.

Lag Damer: 1. Huvudsta. 2. SteelTons. 3-4. WM-Darta, No Name.

 

2005:

Herrsingel: 1. Martin Koverhult. 2. Andreas Andersson. 3-4. Markus Korhonen, Kenneth Högwall.

Damsingel: 1. Grethel Glasö. 2. Maud Jansson. 3-4. Tove Smedberg, Viveka Träff.

Herrdubbel: 1. Peter Wahlsten/Markus Korhonen. 2. Fredrik Rosén/Sammy Rolff.

Damdubbel: 1. Paulina Söderström/Maud Jansson. 2. Kristin Bomander/Angelica Åhman

Mixeddubbel: 1. Kristin Bomander/Andrée Bomander. 2. Angelica Åhman/Kenneth Högwall.

Oldtimer: 1. Sven-Erik Lundberg. 2. Weine Ekström.

Oldtimerdubbel: 1. Åsa Högqvist/Stesse Dahlgren. 2. Lasse Kårlycke/Leif Jacobsson.

Juniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Oscar Nilsson.

Lag Herrar: 1. TYO/Shakespeare A. 2. TYOO/Shakespeare B. 3-4. Huvudsta, SBKD.

Lag Damer: 1. SteelTons. 2. OBDT. 3-4. Avalon, Spikkastarna.

 

2004:

Herrsingel: 1. Stefan Nagy 2. Martin Koverhult 3-4. Veikko Holmqvist, Andreas Lindström

Damsingel: 1. Zaida Andersson. 2. Grethel Glasö. 3-4. Viveka Träff, Anna-Karin Mannerstål.

Herrdubbel: 1. Andrée Bomander/Johan Engström. 2. Oskar Lukasiak/John Westerlund.

Damdubbel: 1. Zaida Andersson/Tine Pettersson. 2. Helen Borg/Jennie Rösth.

Mixeddubbel: 1. Anneli Engström/Johan Engström. 2. Zaida Andersson/Tobbe Dahlgren.

Oldtimer: 1. Pentti Markkanen. 2. Sven-Erik Lundberg.

Juniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Emelie Lindell.

Lag Herrar: 1. Engelen. 2. SteelTons. 3-4. SBKD, Faster Annas.

Lag Damer: 1. SteelTons. 2. No Name. 3-4. Spikkastarna, MAD.

 

2003:

Herrsingel: 1. Kenneth Högwall 2. Roland Lenngren. 3-4. Veikko Holmqvist, Tobbe Dahlgren.

Damsingel: 1. Fredrika Thour. 2.Grethel Glasö. 3-4. Wivi-Anne Pettersson, Viveka Träff.

Herrdubbel: 1. Andrée Bomander/Johan Engström. 2. Tony Moran/Mike Sjögren.

Damdubbel: 1. Grethel Glasö/Angelica Åhman. 2. Lotta Eklund/Karin Fridlund.

Mixeddubbel: 1. Paulina Söderström/Seved Rosén. 2. Angeli Holmberg/Ola Holmberg.

Oldtimer: 1. Gert Nordling. 2. Veikko Holmqvist.

Juniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Fredrik Edström.

Lag Herrar: 1. WM-Darta B. 2. Spikkastarna. 3-4. Huvudsta, Berga Bullfighters.

Lag Damer: 1. Myran. 2. Avalon. 3-4. SteelTons A, SteelTons B.

 

2002:

Herrsingel: 1. Stefan Nagy 2. Markus Korhonen 3-4. Pär Riihonen, Henrik Östlund

Damsingel: 1. Fredrika Thour. 2. Jennie Rösth. 3-4. Sirkka Lindblad, Paulina Söderström.

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Peter Wahlsten. 2. Tobbe Dahlgren/Seved Rosén.

Damdubbel: 1. Hannele Varis/Kristin Bomander. 2. Lotta Eklund/Christine Branthammer.

Mixeddubbel: 1. Kristin Bomander/Andrée Bomander. 2. Anna-Karin Mannerstål/Markus Korhonen.

Oldtimer: 1. Gert Nordling. 2. Sven-Erik Lundberg.

Juniorsingel: 1. Fredrik Engström. 2. Joakim Mannerstål.

Lag Herrar: 1. SteelTons. 2. Spikkastarna. 3-4. Wermdö B, WM-Darta B.

Lag Damer: 1. No Name. 2. SteelTons. 3-4. Jade, Victory Lakers.

 

2001:

Herrsingel: 1. Magnus Caris. 2. Markus Korhonen. 3-4. Kruno Zeljak, Henrik Östlund.

Damsingel: 1. Fredrika Thour. 2. Maud Jansson. 3-4. Anna-Karin Mannerstål, Helen Borg.

Herrdubbel: 1. Göran Klemme/Kruno Zeljak. 2. Richard Hagel/Henrik Östlund.

Damdubbel: 1. Tine Pettersson/Helen Borg. 2. Carina Andersson/Susanne Roos.

Mixeddubbel: 1. Elisabeth Wahlund/Markus Korhonen. 2. Tine Pettersson/Veikko Holmqvist.

Oldtimer: 1. Sven-Erik Lundberg. 2. Roger Jonsson.

Juniorsingel: 1. Oskar Lukasiak. 2. Joakim Mannerstål.

U-21: 1. Markus Korhonen. 2. Andreas Lindström.

Lag Herrar: 1. WM-Darta. 2. Järngänget. 3-4. SSDC, SBKD.

Lag Damer: 1. SteelTons. 2. Trångsund.

 

2000:

Herrsingel: 1. Pär Riihonen. 2. Stefan Nagy. 3-4. Magnus Caris, Mikael Blom.

Damsingel: 1. Fredrika Thour. 2. Paulina Söderström. 3-4. Sirpa Levänen, Anki Lundström.

Herrdubbel: 1. Göran Klemme/Kruno Zeljak. 2. Kenneth Högwall/Tomas Wahlström.

Damdubbel: 1. Fredrika Thour/Annelie Ruth. 2. Maud Jansson/Gabrielle Thour.

Mixeddubbel: 1. Maud Jansson/Tomas Caris. 2. Sirpa Levänen/Kruno Zeljak.

Oldtimer: 1. Sven-Erik Lundberg. 2. Håkan Wiik.

Juniorsingel: 1. Kim Engström. 2. Johanna Ehn.

U-21: 1. Martin Jangeborn. 2. Andreas Lindström.

Lag Herrar: 1. Steel Arms. 2. Victoty Lakers B. 3-4 Gröna Lyktan, Big Ben.

Lag Damer: 1. No Name. 2. Panta Rhei. 3-4. Myran, Olympia.

 

1999:

Herrsingel: 1. Magnus Caris. 2. Richard Johansson. 3-4. Andrée Bomander, Bengt Liminka.

Damsingel: 1. Maud Jansson. 2. Lizzie Tollehed. 3-4. Maarja Joandi, Helen Borg.

Herrdubbel: 1. Kruno Zeljak/Peter Sajwani. 2. Mikael Brolin/Crister Gillström.

Damdubbel: 1. Kajsa-Lena Fredriksson/Sirpa Levänen. 2. Grethel Glasö/Anki Lundström.

Mixeddubbel: 1. Kristin Bomander/Andrée Bomander. 2. Gunilla Lindström/Mats Tingström.

Oldtimer: 1. Orvar Svensson. 2. Jan-Erik Paulsén.

Juniorsingel: 1. Andreas Lindström. 2. Johanna Ehn.

Lag Herrar: 1. Steel Arms. 2. TTVH.

Lag Damer: 1. Jade. 2. Forum.

 

1998:

Herrsingel: 1. Peter Reissner. 2. Peter Wahlsten. 3-4. Micael Löfgren, Veikko Holmqvist.

Damsingel: 1. Lotta Eklund. 2. Fredrika Thour. 3-4. Monica Hjort, Anki Lundström.

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Gunnar Glasö. 2. Kruno Zeljak/Antti Partiainen.

Damdubbel: 1. Helen Borg/Paula Måby. 2. Anna-Karin Mannerstål/Paulina Söderström.

Mixeddubbel: 1. Lotta Olausson/Lasse Siljelid. 2. Paulina Söderström/Peter Wahlsten.

Oldtimer: 1. Jan-Erik Paulsén. 2. Douglas Melander.

Juniorsingel: 1. Andreas Lindström. 2. Martin Jangeborn.

Lag Herrar: 1.Steel Arms A. 2. Steel Arms B. 3-4. Tennstopets Järngäng B, WM-Darta A.

Lag Damer: 1. Down Under DS. 2. Steel Arms. 3-4 TTVH, Engelen.

 

1997:

Herrsingel: 1. Magnus Caris. 2. Andrée Bomander. 3-4. Peter Wahlsten, Pär Riihonen.

Damsingel: 1. Monica Hjort. 2. Carina Lagerdahl. 3-4. Anki Lundström, Camilla Johansson (TTVH).

Herrdubbel: 1. Stefan Ågren/Richard Johansson. 2. Peo Åkergren/Thomas Martinsson.

Damdubbel: 1. Camilla Johansson (La Gamba)/Carina Lagerdahl. 2. Lena Winblad/Sirpa Levänen.

Mixeddubbel: 1. Sirkka Lindblad/Andreas Mühlberg. 2. Carina Sulkanen/Stefan Ågren.

Oldtimer: 1. Douglas Melander. 2. Orvar Svensson.

Juniorsingel: 1. Roger Åsberg. 2. Patrik Bylund.

Lag Herrar: 1. Steel Arms. 2. SSDC. 3-4. OBDT, Tennstopets Järngäng.

Lag Damer: 1. Down Under DS. 2. Tennstopets Järnladies. 3-4. Engelbrekt, Club Picasso.

 

1996:

Herrsingel: 1. Gunnar Glasö. 2. Richard Johansson. 3-4. Stefan Nagy, Pär Riihonen.

Damsingel: 1. Helen Borg. 2. Monica Hjort. 3-4. Camilla Johansson (TTVH), Fredrika Thour.

Herrdubbel: 1. Gunnar Glasö/Tom Nilsson. 2. Stefan Renner/Peter Brolin.

Damdubbel: 1. Anna-Karin Mannerstål/Paulina Söderström. 2. Angelica Åhman/Helen Borg.

Mixeddubbel: 1. Tina Laine/Peter Brolin. 2. Kerstin Wagner/Pär Riihonen.

Oldtimer: 1. Douglas Melander.2. Orvar Svensson.

Juniorsingel: 1. Jocke Kúlan. 2. Anna Andersson.

Lag Herrar: 1. Steel Arms. 2. Tennstopets Järngäng. 3-4 Black Velvet, Engelen.

Lag Damer: 1. TTVH. 2. Engelbrekt. 3. La Gamba. 4. Tennstopets Järnladies.

 

1995:

Herrsingel: 1. Magnus Caris. 2. Micke Pettersson. 3-4. Matti Rågegård, Tobbe Dahlgren.

Damsingel: 1. Fredrika Thour. 2. Helen Borg. 3-4. Paulina Söderström, Sirpa Levänen.

Herrdubbel: 1. Stefan Ågren/Richard Johansson. 2. Gert Nordling/Tommy Pilblad.

Damdubbel: 1. Paulina Söderström/Anna-Karin Mannerstål. 2. Hannele Varis/Fredrika Thour.

Mixeddubbel: 1. Tine Pettersson/Ulf Hausenkamp. 2. Anna-Karin Mannerstål/Jim Björk

Oldtimer: 1. Douglas Melander. 2. Sune Wågby

Juniorsingel: 1. Mathias Jansson. 2. Daniel Hugosson.

Herrar Lag: 1. Wermdö. 2. No Name. 3-4. Löwet A, Löwet B.

Damer Lag: 1. TTVH. 2. Ösmo. 3-4. Pilo, Engelbrekt.

 

1994:

Herrsingel: 1. Richard Johansson. 2. Sven-Erik Hjelte. 3-4. Torbjörn Jansson, Thomas Martinsson.

Damsingel: 1. Päivi Jussila. 2. Sirpa Levänen. 3-4.Tine Pettersson, Eva-Lotta Hansson.

Herrdubbel: 1. Janne Martinsson/Håkan Stjernkvist. 2. Matti Rågegård/Ulf Hausenkamp.

Damdubbel: 1. Maarit Fagerholm/Tine Pettersson. 2. Marie Granström/Ingela Eriksson

Mixeddubbel: 1.Pia Forslund/Thomas Björklund. 2. Angelica Åhman/Peter Wahlsten.

Oldtimer: 1. Douglas Melander. 2. Jorma Hirvonen.

Juniorsingel: 1. Johan Engström. 2. Peter Wahlsten.

Herrar Lag: 1. Steel Arms. 2. Harry´s . 3-4. TYO, Ösmo.

Damer Lag: ?

 

1993:

Herrsingel: 1. Andrée Bomander. 2. Magnus Caris. 3-4. Tobbe Dahlgren, Anders Lijsing.

Damsingel: 1. Päivi Jussila. 2. Kajsa-Lena Fredriksson. 3-4. Anette Ferm, Yvonne Hyltén.

Herrdubbel: 1. Mats Hildingsson/Jörgen Algård. 2. Peter Wahlsten/Ulf Hausenkamp.

Damdubbel: 1. Päivi Jussila/Lena Winblad. 2.Annica Lindström/Angelica Åhman.

Mixeddubbel: 1. Carina Sahlberg/Kristian Thålin. 2. Camilla Johansson (La Gamba)/Glenn Wallin.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. Peter Wahlsten. 2. Niklas Broman.

Lag Herrar: 1. Engelen A. 2. Engelen B. 3-4, Steel Arms A, Steel arms B.

Lag Damer: 1. No Name. 2. Bleckan. 3-4. ?

 

1992:

Herrsingel: 1. Roger Johansson. 2. Jukka Hassel .3-4. Tobbe Dahlgren, Stesse Dahlgren.

Damsingel: 1. Lena Winblad. 2. Sirpa Levänen. 3-4. Kristin Bomander, Anne Bohman.

Herrdubbel: 1. Patrik Hinders/Ulf Hausenkamp. 2. Mats Hildingsson/Leif "Nalle" Olsson.

Damdubbel: 1. Lotta Eriksson/Sirpa Levänen. 2. Maarit Fagerholm/Tine Pettersson.

Mixeddubbel: 1.Tina Laine/Tony Nordstrand. 2. Lollo Löv/Peo Åkergren.

Oldtimer: 1. Sten Lindbom. 2. Sune Wågby.

Juniorsingel: 1. Niklas Broman. 2. Frank Nyberg.

Lag Herrar: 1. Steel Arms. 2. SSDC. 3-4. Harry´s, Falcon/Klara Källare.

Lag Damer: 1. No Name. 2. Kolingen. 3-4. ?

 

1991:

Herrsingel: 1. Magnus Caris. 2. Stesse Dahlgren. 3-4. Stefan Nagy, Micke Oskarsson.

Damsingel: 1. Maarit Fagerholm. 2. Gabriella Thour. 3-4. Lena Magnusson, Sirpa Levänen.

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Stefan Nagy. 2. Matti Rågegård/Gert Nordling.

Damdubbel: 1. Anette Ferm/Carina Sahlberg. 2. Fredrika Thour/Persaud

Mixeddubbel: 1. Anna-Kari Löfman-Thür/Patrik Lindsjö. 2. Maarit Fagerholm /? Eriksson.

Oldtimer: 1. Stesse Dahlgren. 2. Sune Wågby.

Juniorsingel: 1. Patrik Johansson. 2. Niklas Broman.

Lag Herrar: 1. OBDT. 2. Engelen. 3-4. Harrys, Norrtälje.

Lag Damer: 1. No Name. 2. Tennstopet. 3-4. TTVH, Harrys.

 

1990:

Herrsingel: 1. Patrik Lindsjö. 2. Kennet Nagelkerke. 3-4. Peder Dahlberg, Dan Claesson.

Damsingel: 1. Marit Pudas. 2. Anna Holmqvist. 3-4. Katja Salo, Tine Pettersson.

Herrdubbel: 1. Jörgen Algård/Micke Oskarsson. 2. Kjell G. Jonsson/Jan Magnusson.

Damdubbel: 1. Britt-Marie Eriksson/Päivi Jussila. 2. Lena Magnusson/Marianne Wathén-Erixon.

Mixeddubbel: 1. Lena Magnusson/Jan Magnusson. 2. Anna-Kari Thür/Jonna Marcusson.

Oldtimer: 1. Sten Lindbom. 2. Kjell Clegarp.

Juniorsingel: 1. Mats Koskimäki. 2. Andreas Ek.

Lag Herrar: 1. Harrys. 2. Baboo 49. 3-4. Baboo 1, Gröna Lyktan.

Lag Damer: 1. Tennstopet. 2. Engelen. 3-4. Strix 1. 2. Harrys 4.

 

1989:

Herrsingel: 1. Micke Oskarsson. 2. Magnus Caris. 3-4. Tommy Björkman, Tom Nilsson.

Damsingel: 1. Sirpa Levänen. 2. Päivi Jussila. 3-4. Ulla Landin, Lena Magnusson.

Herrdubbel: 1. Magnus Caris/Tom Nilsson. 2. Håkan Andersson/Stefan Ringqvist.

Damdubbel: 1. Kristin Bomander/Tine Pettersson. 2. Lena Magnusson/Marianne Wathén.

Mixeddubbel: 1. Lotta Nordstrand/ Rikard Keller. 2. Hannele Varis/Micke Oskarsson.

Oldtimer: 1. Knut Engström. 2. Carl-Arne Nilsson.

Juniorsingel: 1. Christian Thålin. 2. Robert Emanuelsson.

Lag Herrar: 1. Rondo A. 2. Tennstopet A. 3-4. Hammarby A, Baboo A.

Lag Damer: 1. Tennstopet A. 2. Forum. 3-4. Tennstopet B, Falcon.

 

1988:

Herrsingel: 1. Micke Oskarsson. 2. Peter Risberg. 3-4. Mats Hildingsson, Patrik Johansson.

Damsingel: 1. Päivi Jussila. 2. Anette Ferm. 3-4. Hannele Varis, Sirpa Levänen.

Herrdubbel: 1. Micke Oskarsson/Mats Hildingsson. 2. Peter Risberg/Ulf Liman.

Damdubbel: 1. Päivi Jussila/Sirpa Levänen. 2. Hannele Varis/Cia Pettersson.

Mixeddubbel: 1. Hannele Varis/Micke Oskarsson. 2. Lena Winblad/Jörgen Algård.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. Christian Thålin. 2. Peter Storfors.

Lag Herrar: 1. Engelen. 2. Tennstopet. 3-4. Teachers, Old Hunter.

Lag Damer: 1. Larsberg. 2. Kolingen A. 3-4. Forum, Kolingen B.

 

1987:

Herrsingel: 1. Jonna Marcusson. 2. Peter Hamberg. 3-4. Mats Hildingsson, Stesse Dahlgren.

Damsingel: 1. Hannele Varis. 2. Marianne Wathén. 3-4. Carina Pettersson, Kerstin Stubenruss.

Herrdubbel: 1. Roger Berengren/Peter Hamberg. 2. Jörgen Algård/Björn Enqvist.

Damdubbel: 1. Hannele Varis/Cia Pettersson. 2. Annica Gustavsson/Annette Gustavsson.

Mixeddubbel: 1. Hannele Varis/Micke Oskarsson. 2. Lotta Eriksson/Andrée Bomander.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1986:

Herrsingel: 1. Jonna Marcusson. 2. Peter Hamberg. 3-4. Leif Hörnström, Christer Pilblad.

Damsingel: 1. Lotta Eriksson. 2. Lena Winblad. 3-4. Marianne Wathén, Maarit Fagerholm.

Herrdubbel: 1. Stefan Lord/Christer Pilblad. 2. Jonna Marcusson/Kjell Kulán.

Damdubbel: 1. Britt-Marie Eriksson/ Hannele Varis. 2. Gun Deimark/Anna-Kari Löfman-Thür.

Mixeddubbel: 1. Anna-Kari Löfman-Thür/Jonna Marcusson . 2. Barbro Stubenruss/Peter Hamberg.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1985:

Herrsingel: 1. Leif Hörnström. 2. Tomas Larsson. 3-4. Andrée Bomander, Mats Hörnström.

Damsingel: 1. Lotta Eriksson. 2. Marie Liljebrand. 3-4. Madeleine Rosell, Lena Winblad.

Herrdubbel: 1. Andrée Bomander/Tommy Pilblad. 2. Ulf Rödin/Gert Nordling.

Damdubbel: 1. Marie Liljegren/Maria Södergren. 2. Marianne Wathén/Maud Westerlund.

Mixeddubbel: 1. Anna-Kari Löfman-Thür/Jonna Marcusson. 2. Lena Borg/Tomas Larsson.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1984:

Herrsingel: 1. Tomas Larsson. 2. Tony Fockstedt. 3-4. Gert Nordling, Hans Nilsson.

Damsingel: 1. Maarit Fagerholm. 2. Lena Winblad. 3. Carina Pettersson. 4. ?

Herrdubbel: 1. Ulf Rödin/Gert Nordling. 2. Peter Holtenfalk/Mats Hörnström.

Damdubbel: 1. Carina Sahlberg/Marianne Wathén. 2. ?

Mixeddubbel: 1. Marie Södergren/Pasi Hirvonen. 2. Marianne Wathén/Ulf Rödin.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

1983:

Herrsingel: 1. 2. 3-4.

Damsingel: 1. 2. 3-4.

Herrdubbel: 1. 2.

Damdubbel: 1. 2.

Mixeddubbel: 1. 2.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1982:

Herrsingel: 1. Björn Enqvist. 2. Christer Pilblad. 3-4. Roger Berengren, Mikael Persson.

Damsingel: 1. Madeleine Rosell. 2. Carina Sahlberg. 3-4. Ulla Harrison, Lollo Löv.

Herrdubbel: 1. Stefan Lord/Björn Enqvist. 2. Becke Johansson/Gunnar Ljungqvist.

Damdubbel: 1. Lotta Eriksson/ Annica Gustavsson. 2. Mia Jansson/Britt-Marie Eriksson.

Mixeddubbel: 1. Lotti Hult/Björn Enqvist. 2. Gunilla Åhlén/Christer Pilblad.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. Pasi Hirvonen. 2. Magnus Caris.

 

1981:

Herrsingel: 1. Stefan Lord. 2. Mille Eriksson. 3. Christer Pilblad, 4. Arne Eriksson.

Damsingel: 1. Carina Sahlberg. 2. Maarit Fagerholm. 3. Lotti Hult, 4. Susse Sandberg.

Herrdubbel: 1. Mille Eriksson/Anders Carsbrant. 2. Lars Carlén/Stig Wegander.

Damdubbel: 1. Carina Sahlberg/Gunilla Åhlén. 2. Ulla Harrison/Marianne Wathén.

Mixeddubbel: 1. Carina Sahlberg/Stefan Lord. 2. Lotti Hult/Björn Enqvist.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1980:

Herrsingel: 1. Mille Eriksson. 2. Leif Hörnström. 3. Stefan Lord, 4. Anders Lindén.

Damsingel: 1. Anna-Karin Löfman. 2. Gun Deimark. 3. Lotti Hult. 4. Annika Gustavsson.

Herrdubbel: 1. Stefan Lord/Stefan Danielsson. 2. Stig Wegander/Lars Carlén.

Damdubbel: 1. Britt-Marie Eriksson/Mia Jansson. 2. Eva Lindgren/Lotti Hult.

Mixeddubbel: 1. Mia Jansson/Stig Wegander. 2. Ulla Harrison/Staffan Leander.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. Bert Holmqvist. 2. Göran Degling.

 

1979:

Herrsingel: 1. Leif Hörnström. 2. Björn Enqvist. 3. Per Wallensteen. 4. Christer Pilblad.

Damsingel: 1. Lotti Hult. 2. Siv Carmén. 3. Britt-Marie Eriksson. 4. Monica Rolfner.

Herrdubbel: 1. Douglas Melander/Björn Enqvist. 2. Mille Eriksson/Peter Hamberg.

Damdubbel: 1. Ulla Harrison/Marianne Wathén. 2. Mia Jansson/Britt-Marie Eriksson.

Mixeddubbel: 1. Susse Sandberg/Jim Polland. 2. Britt-Marie Eriksson/Mille Eriksson.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. Bengt-Arne Andersson. 2. Tommy Wolfberg.

 

1978:

Herrsingel: 1. Göran Melander. 2. Kenth Ohlsson. 3. Staffan Leander. 4.Christer Holmberg.

Damsingel: 1. Sussie Sandberg. 2. Marie-Louis Jonsson. 3. Elisabeth Jacobs. 4. Lotti Hult.

Herrdubbel: 1. Göran Melander/Philip Pitt. 2. Hans Adebro/Roger Berengren.

Damdubbel: 1. Elisabeth Jacobs/Agneta Lagerman. 2. Britt-Marie Eriksson/Mia Jansson.

Mixeddubbel: 1. Marie Kingstedt/Kenth Ohlsson. 2. Britt-Marie Eriksson/Nisse Scherman.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1977:

Herrsingel: 1. 2. 3-4.

Damsingel: 1. Susse Sandberg. 2. Berit Malm. 3-4. Ann-Cathrine Eriksson, Britt-Marie Eriksson.

Herrdubbel: 1. 2.

Damdubbel: 1. 2.

Mixeddubbel: 1. 2.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1976:

Herrsingel: 1. 2. 3-4.

Damsingel: 1. 2. 3-4.

Herrdubbel: 1. 2.

Damdubbel: 1. 2.

Mixeddubbel: 1. 2.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1975:

Herrsingel: 1. Stefan Lord. 2. 3-4.

Damsingel: 1. 2. 3-4.

Herrdubbel: 1. Nisse Scherman/Douglas Melander. 2.

Damdubbel: 1. 2.

Mixeddubbel: 1. 2.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

 

1974:

Herrsingel: 1. Kjell Jonsson. 2. Douglas Melander. 3-4. Ove Karlsson, Stefan Vågberg.

Damsingel: 1. Lottie Molund. 2. Karin Jonsson. 3-4. Marianne Lundin, Ing-Marie Pettersson.

Herrdubbel: 1. Stefan Lord/Ulf Jonsson. 2. Lucas Wellerstad/Rolf Bergström.

Damdubbel: 1. 2.

Mixeddubbel: 1. Birgitta Lundin/Stefan Danielsson. 2. Gun Malm/Orvar Svensson.

Oldtimer: 1. 2.

Juniorsingel: 1. 2.

Uppdaterad: 12 MAR 2016 11:29
Skribent: Tävlingskommittén
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Stockholms Dartförbund
Krossgatan 25
162 50 Vällingby

Kontakt:
Tel: 0708-790 872 eller 0723-27 77 50
E-post: This is a mailto link

Se all info